We Love The 90´s -festivaali järjestetään toista kertaa Helsingin Suvilahdessa 28.-29. elokuuta.
Mukana yhteistyössä on myös Findance, jonka nimeä kantavalle lavalle marssitetaan tänä vuonna joukko kotimaan suosituimpia ysäriartisteja.
Findance-lavalla esiintyvät 2. Maanantai, Taikapeili, CatCat, Movetron, Hausmylly, Mira, DJ Matti Airaksinen sekä Ressu ja Jussi.
Findance-lavan juontajana toimii 90-luvulla Music Televisionin juontajana julkisuuteen noussut Maria Guzenina.
Ulkomaisista artisteista Suvilahdessa nähdään Reel 2 Real, E-Type, Alphaville, Coolio, Natalie Imbruglia, 2 Unlimited, Princessa, U96, Alexia, Solid Base, Jenny Berggren from Ace of Base, East 17, Masterboy, La Bouche, Daze, Dr. Alban, Snap!/Turbo B., Pandora, Mr President, E-Rotic, 2 Brothers on the 4th Floor.
Päiväkohtainen ohjelma sekä lisätietoa alueelle nousevasta à la carte -ravintolasta julkistetaan myöhemmin keväällä. Ennen lipunmyynnin aloitusta on luvassa vielä myös pari nimeä kovaan kattaukseen.
Festivaalin lipunmyynti alkaa tiistaina 17. maaliskuuta klo 9. Kahden päivän liput ja 2 päivän Stara VIP-liput ovat saatavilla Early Bird -hintaan 31. maaliskuuta saakka, tai niin kauan kuin lippuja on jäljellä.
1 päivä alk. 58 EUR
2 päivää Early Bird alk. 79 EUR (31.3. asti, jonka jälkeen alk. 87 EUR)
1 päivä Stara VIP alk. 95 EUR
2 päivää Stara VIP Early Bird alk. 129 EUR (31.3. asti, jonka jälkeen alk. 149 EUR)
Ilmoitetut lippujen hinnat sisältävät alimman palvelumaksun.
