Fazer
16:10 - 31.08.2021

viihde / Findance
Fazer tarjoaa keksiuutuuksia: mm. Fazer Islanti, Domino Banana Choco, Geisha Salty Caramel ja Domino Tyrkisk Peber

Fazer tuo taas syksyllä kauppoihin keksiuutuuksia.

Fazerin 130-vuoden kunniaksi klassikkomaku Islanti maistuu suklaakeksissä ja perinteinen Domino saa uuden nuorekkaan makuvariantin banaanista ja suklaasta. Uutuudet ovat kaupoissa syys- ja lokakuusta alkaen.

Domino Banana Choco 175 g

Suomalaisten suosikkikeksi saa uuden nuorekkaan maun, kun tutun kaakaokeksin välistä löytyy banaania ja suklaata. Tämä vegaaninen uutuus on valmistettu Suomessa, siitä kertoo myös pakkauksessa oleva Avainlippumerkki.


Fazer Islanti 143 g

Fazer Islanti on syksyin viilein keksiuutuus. Islanti, lempinimeltään Jääkarhu, on ilahduttanut suomalaisia jo vuodesta 1935. Klassikkomakeisen raikas päärynän maku on siirtynyt nyt myös kekseihin.

Fazer Islanti suklaakeksissä on sisällä päärynänmakuinen täyte ja päällä herkullista maitosuklaata.

Geisha Salty Caramel 100 g

Suklaasta tuttu Geishan suolainen karamelli –makuversio saapuu nyt myös nautiskelukekseihin. Tutun pehmeässä hasselpähkinänougat-täytteessä maistuu herkullisen suolainen karamelli, ja makuelämyksen kruunaa kuorrutuksen pinnalle ripotellut rapeat keksimurut.

Tämä sopivasti suolaista ja makeaa yhdistelevä keksi on hyvä vaihtoehto loppuvuoden juhlatarjottavaksi perinteisten makujen rinnalle. Tuote on myynnissä rajoitetun ajan.


Jyväshyvä Välipalakeksi vadelma-mustikka 6 x 30 g, 180 g

Kauraista energiaa koulutielle, arkeen ja retkille! Jyväshyvä Välipalakeksi -tuotesarja täydentyy uudella marjaisalla maulla. Keksien makeus tulee kaurasiirapista ja hedelmistä, leivonnassa käytetty vilja on 100 % kauraa ja tuotteissa ei käytetä palmuöljyä. Kaupoissa syyskuussa.

Domino Tyrkisk Peber 175 g

Keksi vai kepponen? Tummanpuhuva erikoiserä vain Halloween- sesonkiin. Musta ulkoasu ja tulinen täyte sopivat täydellisesti Halloween-herkutteluun.