Findance.com
06:10 - 16.05.2024

maailmalta / Findance
Naisen punainen mekko aiheutti närää entisen puolison häissä

Erosta selviäminen voi olla helpompaa, jos se tapahtuu sopuisasti, erityisesti kun perheessä on lapsia.

Kuitenkin yhden naisen päätös osallistua entisen aviomiehensä uusiin häihin kääntyi nopeasti kiusalliseksi tilanteeksi.

Hänet oli kutsuttu häihin, mutta ilmeisesti uusi vaimo Stephanie ei tiennyt tästä, kertoo Mirror.

Somessa jaetun tarinan mukaan nainen oli pukeutunut punaiseen mekkoon, mikä herätti huomiota ja johti syytöksiin päivän pilaamisesta ja tapahtuman kääntämisestä avioeron ympärille.

Stephanie ei odottanut, että entinen vaimo hyväksyisi kutsun, ja hänen ilmestyminensä häihin punaisessa mekossa aiheutti hämmennystä.

Naisen mukaan hänen ja entisen miehensä avioero oli sujunut rauhallisesti, ja he olivat onnistuneet yhteishuoltajuudessa ilman suurempia ongelmia. Hän kertoi pitävänsä myös miehensä uudesta puolisosta.

"Pidän Stephaniesta, hän on ollut mahtava lapsilleni ja tekee exäni onnelliseksi. Exäni kutsui minut heidän häihinsä, ja olin iloinen hänen puolestaan. Se oli minun vuoroni olla lasten kanssa, joten oli järkevää, että tulisin", hän selitti.

Kun nainen saapui paikalle, Stephanie kiitti häntä lasten tuomisesta, mutta myöhemmin tilanne muuttui kireäksi.

"Selitin, että aion jäädä vastaanotolle ja hän oli hyvin järkyttynyt. Olin hämmentynyt, koska oletin hänen tietävän, että olisin läsnä. Kävi ilmi, ettei hän ollut ottanut huomioon, että todella hyväksyisin kutsun. Kerroin hänelle, että olin kutsuttu ja koska olin ajanut kaksi tuntia, jäisin koko ajaksi", nainen kertoi.

Tilanne eskaloitui, kun Stephanie pyysi entistä vaimoa poistumaan, mutta tämä päätti jäädä. Myöhemmin yksityisessä keskustelussa Stephanie syytti entistä vaimoa yrittämisestä pilata hänen erityisen päivänsä.

"Hän sanoi, että oli epäkohteliasta olla lähtemättä, kun morsian sitä pyysi, koska se oli hänen erityinen päivänsä. Kerroin hänelle, etten ole vastuussa hänen epävarmuuksistaan ja muistutin jälleen, että minulla ei ole mitään kiinnostusta 'varastaa' exääni takaisin", nainen vastasi.

Tämä tapaus on herättänyt runsaasti keskustelua verkossa, kun ihmiset ovat jakaneet omia mielipiteitään tilanteesta.

Eräs kommentoija huomautti: "Rakastan, kun nämä postaukset vääristyvät 'mutta en tehnyt mitään väärää!' -tyyliin, ja sitten näet mekon ja se on kirjaimellisesti punainen hääpuku."

artikkelin avainsanat:
avioero häät naimisiinmeno


Kuuntele Spotifyssa Valhetta-uutuusbiisi Epäaito Klikkaa ja kuuntele!