Lakia valvovat poliisit tekevät usein tehokasta työtä, jotta kansalaiset voisivat elää elämäänsä turvallisesti.
Kuten tiedämme, poliisien tehtäviin kuuluu myös varkaiden kiinniottaminen. Nopeasti ajateltuna voisi kuvitella, että itse poliisiasemalla sattuisi kaikista maailman paikoista vähiten näpistyksiä, mutta näin ei kuitenkaan ole.
Pohjois-Englannissa West Yorkshiren poliisiasemalla maito on pitkäkyntisten mieleen, sillä työkaverit ovat kovia käyttämään ja näpistämään toistensa maitoja yleisestä jääkaapista.
Vaikka kyseinen ongelma on olemassa lähes jokaisella työpaikalla, Halifaxin poliisiasemalla se on saanut suuret mittasuhteet.
Maitonäpistyksistä on tullut niin suuri asia, että niitä vastaan on alettua taistelemaan riippulukoin varustetuilla virityksillä, kirjoittaa Huffington Post [lähde].
In other news, the milk theft in Halifax Police Station seems to be rife..when he said find one without a padlock, thought he was joking..! pic.twitter.com/dGZ4wKsvpq
— PC 3220 Sharp (@WYP_PC3220Sharp) 11. kesäkuuta 2017
