AlfaTV
14:10 - 24.04.2021

tv-sarjat / Findance
AlfaTV: Mikael Jungner isännöi Sanna Ukkola Live -ohjelmaa

Mikael Jungner isännöi Sanna Ukkola Liveä AlfaTV-kanavalla 26. huhtikuuta alkaen Ukkolan loman ajan.

Ensimmäisen jaksonsa vieraaksi Jungner kutsuu kokeneen syöpälääkärin ja Docrates Syöpäsairaalan perustajan Timo Joensuun, joka suunnitteli vuonna 2005 Jungnerin syöpähoidot ja pelasti miehen hengen.

Ohjelmassa paneudutaan syöpähoitojen tulevaisuuteen ja kysytään, mitä on odotettavissa, jos sairastuu syöpään.

Toisessa jaksossa vieraana on entinen kansanedustaja Tiina Elovaara. Hänen kanssaan keskustellaan vallasta ja siitä luopumisesta. Elovaara toimi aikanaan Timo Soinin neuvonantajana ja näki läheltä Soinin uran vaiheet.

Jungner on entinen SDP:n poliitikko ja nykyinen viestintätoimisto Kreabin toimitusjohtaja. Vuosina 2005–2010 hän toimi Yleisradion toimitusjohtajana. Vuonna 2018 Jungner oli mukana perustamassa Liike Nyt -puoluetta.





artikkelin avainsanat:
AlfaTV Mikael Jungner Sanna Ukkola Live