
Alamy / AOP
07:10 - 14.12.2017 maailmalta / Johan Ekroth
Nainen kärsi kutiavista silmistä - silmäripsistä löytyi jotain hyvin oksettavaa
Kiinasta Wuhanista kantautuu puistattavia uutisia, kun naisen silmäripsistä löydettiin jotain hyvin oksettavaa, kirjoittaa LAD Bible [lähde].
Nainen, joka tunnetaan julkisuudessa vain sukunimeltään Xu hakeutui lääkärin vastaanotolle kutisevien silmien vuoksi.
Hän oli kärsinyt kutisevista silmistä jo kaksi vuotta ennen vastaanotolle hakeutumista, mutta ehkäissyt kutinaansa silmätipoilla.
Xu:n oli viimein pakko luovuttaa, sillä hänen silmiensä tila oli niin huonossa kunnossa, että hänen silmäluomensa tarrautuivat silmiin kiinni.
Sairaalassa Xu:n silmistä löytyi yli sata punkkia, jonka jälkeen naisen hygieniasta kyseltiin. Kyselyistä selvisi, ettei nainen ollut vaihtanut muun muassa tyynyliinaansa vuoden 2012 jälkeen.
Kuuntele Spotifyssa Valhetta-uutuusbiisi Epäaito Klikkaa ja kuuntele!