Mirror kertoi [lähde] erään miehen hauskasta tavasta saada bongaamansa Naomi-niminen nainen kahville - hän nimittäin piirsi WhatsApp -viestin käsin paperille, puhelimineen kaikkineen.
Naomin Twitteriin lähettämää kuvaa on jaettu jo 40 000 kertaa ja kuvassa on kaiken lisäksi miehen numero. 25-vuotias Southamptonin yliopiston oppilas Alfonso onkin sen jälkeen hukkunut treffipyyntöihin muilta naisilta, jotka haluaisivat hänen kanssaan kahville.
- Halusin pyytää häntä kahville omaperäisellä tavalla. Hän käytti puhelintaan ja ajattelin, että hän voisi kiinnittää huomiota tähän (piirustukseen) eikä puhelimeensa, Alfonso valotti.
Alfonso tuntui suhtautuvan saamaansa huomioon rauhallisesti ja mainitsi, että "hänellä on tämä numero käytössä enää vuoden." Kuva miehen teoksesta alla.
Some guy in the library gave me this and it was the most awkward experience of my life. 10/10 for creativity though pic.twitter.com/QbxPxvEKdQ
— Naomi (@naomilucking) 17. marraskuuta 2015
