07:15 - 02.01.2013

maailmalta / Findance
Taskupuhelu käräytti siskokset

Joitakin vuosia sitten ei ollut kovinkaan harvinaista, että sai soiton taskussa olevasta kännykästä, joka oli jäänyt lukitsematta.

Huffington Postin mukaan [lähde] tällaisesta taskupuhelusta saivat hieman epätavallisesti kärsiä floridalaiset siskokset Ashlie Alewine ja Nakilya Wright.

Naamioitu Wright marssi hotelliin ja vaati käteistä. Hän pakeni paikalta, mutta hetkeä myöhemmin hotelliin tuli mielenkiintoinen puhelinsoitto. Puhelimesta kuului nimittäin ryöstäjän ja paria päivää aiemmin irtisanotun Alewinen keskustelu.

Kaiken lisäksi puhelimessa oltiin - elokuvatyylisesti - menty läpi yksityiskohtaisesti koko ryöstö. Molemmat siskokset pidätettiin.

artikkelin avainsanat:
kahjot rikolliset typerät rikolliset


Suomalainen industrial metal ansaitsee oman Spotify-soittolistansa: Turmion Kätilöt, Ruoska, Valhetta, Tuoni, 2 Times Terror, RTPN... Klikkaa soittolistaan ja tallenna!