BB-Niko murtunut medioiden käytöksestä "Olen menettänyt ruokahaluni ja yöuneni"03.02.2009 / klo 09.10
/ Jaa
kuva: Petri Mast
Big Brother -ohjelmasta tuttu Niko Saarinen joutui eilen 7 päivää -lehden hampaisiin. Lehti väitti, että Niko olisi lyönyt naista Lahdessa olleen juontokeikan jälkeen. Uutinen levisi luonnollisesti myös moniin muihin medioihin.
Niko itse kiistää kaiken Findance.comille.
- Uskon, että ellen saa pidettyä itseäni turhista ja valheellisista uutisoinneista erossa, niin ei mene aikaakaan kun joudun hakeutumaan hoitoon ihan vain sen takia että tämä kaikki repii minut rikki. Olen menettänyt ruokahaluni, yöuneni. Se ei ole enää tervettä. Te tajuatte kyllä lukea uutiset, mutta tajuatteko te lukea minun lausunnot asioiden suhteen? Ette.
- Minusta on koitettu tarkoituksen mukaisesti leipoa skandaalinkäryistä julkisuudenhenkilöä, vaikka tosiasiassa itse tapahtumat eivät minun ympärilläni ole niin kovin ihmeellisiä, Niko syyttää medioita.
- En pyydä teitä ymmärtämään elämääni, en pyydä teitä asettumaan housuihini, koska en koskaan haluaisi kenellekkään ihmiselle tälläistä elämää, mitä itse elän tällä hetkellä. Mutta toivon, että uskotte tämän "nyrkin iskun kasvoihin" -jutun olleen liioiteltua. Koska tätä ei todellisuudessa koskaan tapahtunut, Niko sanoo Findance.comille antamassaan lausunnossa.
- Ne ihmiset, jotka sanovat, että olen tietoisesti hakenut julkisuutta ja teen asioita tietoisena siitä, että niistä uutisoidaan voin samantien sanoa, että ei pidä paikkaansa. Tällä hetkellä suurin toiveeni olisi lähteä ulkomaille pakoon tätä kaikkea ja saada omat ajatukset kuntoon, ennenkuin on liian myöhäistä.
Ketä siitä kiitän. Itseäni vai niitä ihmisiä, jotka jaksavat yhä minusta ja tekemisistäni raportoida mediaa?
Jaa tämä uutinen Facebookissa
|