uusimmat suosituimmat satunnainen viihde maailmalta elokuvat/tv pelit musiikki info mediakortti
Luetuin juuri nyt:
Jos nainen pukeutuu näihin - pystytkö olemaan katsomatta?
Karvainen kesävaate.

19.05.2003 / klo 16.42 /

Christina Aguilera ja The Sims

Amerikkalainen Electronic Arts julkisti tänään lisäosan maailman suosituimpaan The Sims -peliin. Nyt pelaajat voivat kokeilla elämää julkisuudessa ja tähteydessä. Yhtenä pelin hahmoista on supertähti ja Grammy-voittaja Christina Aguilera.

Grammy-voittaja Christina Aguilera, legendaarinen Marilyn Monroe ja pop ikoni Andy Warhol ovat lainanneet itsensä uuden pelin "simien" tähdistöön. Uudessa The Sims -osassa ensimmäistä kertaa pelaajat voivat seurata "simejä" töihin ja todistaa paikan päällä heidän pyrkimyksiään tulla tähdiksi. Ensin täytyy tehdä diili agentin kanssa, sitten matka jatkuu esimerkiksi leffastudioon, kylpylöihin tai äänitysstudioon. Pelaajasta on kiinni, tuleeko simistä tähdenlento vai elävä legenda muiden megatähtien joukkoon.

Supertähti Christina Aguileran viimeisintä albumia Stripped on myyty miljoonia ympäri maailmaa. Stripped sisältää mm. radiohitit Dirrty ja Beautiful ja uusin single albumilta on Fighter, joka on soinut radioissamme jo muutaman viikon.

The Sims -tuoteperhe täytti helmikuussa 2003 kolme vuotta. Vuodesta 2001 lähtien on ollut maailman eniten myyty PC-peli ja se on käännetty 17 eri kielelle.

Lähde: BMG:n lehdistötiedote

EdellinenSeuraavaSatunnainen juttu

uusimmat jutut
suosituimmat jutut
arkistojen aarteita