Thomas Feijk: Trap (Finity Recordings)

Thomas Feijk: Trap
01. Original mix
02. Jussi Soro remix
03. Kasper Koman & Ruslan B remix
8.11
8.42
7.00

Thomas Feijk alias Tomi Niittumäki on julkaissut materiaalia aiemmin kanadalaisen levy-yhtiön kautta. Nyt mies koettaa voimiaan kotimaisen Finity Recordingsin kanssa singlellä Trap.

Originaali vetää puoleensa heti ensitahdeista lähtien ja tunnelma nousee kattoon, kun Sonja pääsee kunnolla ääneen pianon säestyksellä. Tunnelmaa tuodaan vielä vinhasti tyylikkään vokaalitrancen keskelle kitaralla. Kun vokaalit ja bassolinjakin ovat täyttä terästä, niin kyseessä on yksi kevään parhaista kotimaisista biiseistä.

Jussi Soro valjastaa kitaran hienosti suuremmaksi elementiksi biisissä ja muutenkin remiksauksen draivi ja progressiivinen rakenne ovat upeita. Kasper Komanin ja Ruslan B:n remiksaus tuhoaa jo paljon alkuperäisen tunnelmaa, mutta toisaalta se ripustaa sen verran tiukkaa bassokuviota mukaan, että homma toimii näinkin.

arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti arvosanaelementti tyhjä

Antti Niemelä (22.04.08)

Merkitse itsesi artistin "Thomas Feijk" faniksi!

| Arvostelut |

22.04.08Trapsingle9AN

| Fanit |

evangr8

Artistihaku

Kolahtaako?


Jole: The Secret Of Monkey Island

KYLLÄ    EI

Kuuntele biisiä täällä.

Uutiset

Haastattelut

Albumiarvostelut

Singlearvostelut

Päivän luetuin arvostelu

Foorumi

Lukijan sana

Ich schrei in die nacht für dich.Lass mich nicht im Stich.. -Spring Nicht-

lähetä oma viestisi

Power Play by x-man

Startattooed - Make me high
Nex - Two of a kind (Soundfactory remix)
Ono - Open your box (Orangefactory remix)
Kate Ryan - Voyage voyage
Antti Tuisku - Ei aikaa
Offer Nissim - Wish you were here
Hausmylly - Pidä kiinni
Loituma - Ievas polka (Basshunter remix)
Boyrackers - Bla bla bla

rss-syöte

Add to Google

Add to Netvibes

|| ISSN 1458-428X || Copyright Findance.com 1998 - 2008 || info@findance.com